Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pozew KREDYT CHF PKO BP "własny kąt"

#11

Trudna byłaby każda umowa, gdzie wypłata kredytu odbywa się wg kursu znanego w dniu zawarcia umowy, lub gdzie od samego początku bank dawał w umowie możliwość wypłaty franków, ale kredytobiorca wybrał sobie że chce złotówki.
Odpowiedz
#12

Zabezpieczenie kredytu, a konstrukcja umowy oraz jej fundamentalne zapisy to dwie różne sprawy. Owszem, przy umowach pko jest hipoteka zwykla, kaucyjna, weksel i wszystkie dostepne cuda, ale nijak sie to ma to oceny abuzywnosci zapisów w umowie. Jestem szczęśliwym posiadaczem mixa z pko z 2007r. Szczęśliwym bo jestem w sądzie i dołozę wszelkich starań żeby zniszczyć zlodzieja. Nie wolno sie bać. Strach paraliżuje i nie daje obiektywnie osądzać, a prawda jest taka że ma tylko wielkie oczy? pozytywne nastawienie, skupienie i działania!!
Odpowiedz
#13

Ja mam innego "mixa".... Pierwsza umowa z pko bp, potem żeby od nich uciec przenieśliśmy kredyt do Nordea....a następnie, po połączeniu tych banków, znowu wróciliśmy do pko bp. Dodam, że cały czas był to kredyt w chf na tą samą nieruchomość. Nieźle namotaliśmy... ?Dopiero "siadłam" do tego tematu, próbuję to wszystko zrozumieć i chyba muszę ułożyć sobie harmonogram co mam robić.... Nie wiem czy ogarnę temat
Odpowiedz
#14

Wyślij umowy do prawnika do analizy - od tego zacznij sprawę
Odpowiedz
#15

Według prawników kredyty denominowane są łatwiejsze do unieważnienia niż indeksowane.
Odpowiedz
#16

Witajcie. Dostałam wczoraj analizę swojej umowy "Własny Kąt". Adwokat Sosnowski napisał mi, że mam mocne argumenty do żądania zwrotu pieniędzy (za ostatnie 10 lat).
Odpowiedz
#17

Masz denominowany, indeksowany? Podobno my z PKO BP mamy jakies "nietypowe"
Odpowiedz
#18

Może być jeszcze waloryzowany poza denominowanym i indeksowanym
Odpowiedz
#19

Teoretycznie tak Smile W innych bankach, w większosci mieli podobno ludzie w umowach kwoty wpisane w PLN. O tyle prościej
Odpowiedz
#20

Banki mieszały te trzy rodzaje na różne sposoby, że mało kto może się połapać, a czasem wykładni prawa dopiero sąd musi dokonywać, by stwierdzić, z którym z nich konkretnie mamy do czynienia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości