Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prawo pracy - zatrudnienie przez agencje pracy tymczasowej

#1

Od ponad 4 lat jestem zatrudniona w duzej korporacji. Nie zatrudnia ona pracowników bezpośrednio tylko przez agencję. Mój kierownik wystąpił z wnioskiem o zmianę moje umowy na czas nieokreślony. Teraz tak czytam w internecie, że zatrudnienie przez agencję na czas nieokreślony jest niemożliwe?  

1. Kilku pracowników ma już takie umowy więc jak to jest? Zaznaczę, że nie mam umowy o pracę tymczasową, tylko zwykła umowę o pracę (kodeksową,tak u nas określają ten rodzaj umowy) ale z agencją,a nie bezpośrednio z firmą w której pracuję. 
2. Drugie pytanie tyczy się ewentualnego zajścia w ciążę, czy taka umowa na czas nieokreślony z agencją jest bezpieczna i chroni mnie przed zwolnieniem w ciąży i po? 
3. Czy kiedyś po ewentualnej ciąży agencja może skierować mnie fo jakiejś innej firmy? Czy powinnam wrócić do tej w której pracuję obecnie? 
4. Mam możliwośc również starać się o umowę na zastępstwo za pracownicę w ciąży, tu juz bezpośrednio u pracodawcy, nie przez agencję. Która umowa, ta czy ta na czas nieokreślony z agencji będzie korzystniejsza w przypadku ciąży?
Odpowiedz
#2

Jest teraz limit zatrudnienia 18 miesięcy u jednego pracodawcy.I ten sam pracodawca użytkownik nie może korzystać z pracy tego samego pracownika delegowanego przez inną agencję.Czyli limit 18 miesięcy dotyczy zatrudnienia pracownikau danego pracodawcy.
Odpowiedz
#3

(06-05-2018, )23Wiśniewska napisał(a):  Jest teraz limit zatrudnienia 18 miesięcy u jednego pracodawcy.I ten sam pracodawca użytkownik nie może korzystać z pracy tego samego pracownika delegowanego przez inną agencję.Czyli limit 18 miesięcy dotyczy zatrudnienia pracownikau danego pracodawcy.

Nie zdawałam sobie sprawy, że taki limit w ogóle istnieje. Dzięki!  Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości