Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód bez winy a alimenty

#1

czekam na ogłoszenie wyroku, wnioskowałem o obopulnej winie w rozkladzie małżeństwa, czy taki wyrok zwalnia mnie z płacenia alimentów dla byłej
Odpowiedz
#2

Każde z Was może ubiegać się o alimenty jeśli dowiedzie że znajduje się w niedostatku
Odpowiedz
#3

Oczywiście że nie, jeśli będzie żyła w niedostatku to ma prawo podać Cie o alimenty, ale także i Ty ja jeśli sytuacja materialna zmieni się u Ciebie
Odpowiedz
#4

Ja też się rozwiodlam z winy obojga. Nie wyobrażam sobie wnosić o alimenty na siebie.. Mimo że obecnie nie pracuje. Alimenty na dziecko owszem ale nie po to się od kogoś odchodzi żeby od kogoś na siebie pieniądze pobierać. Każdy robi zgodnie ze sobą. To moje zdanie.
Odpowiedz
#5

A ten niedostatek to o jakiej kwocie mowa ?
Odpowiedz
#6

nie ma jakiejś określonej kwoty. Musisz udowodnić przed sądem że na skutek rozwodu pogorszyła się twoja sytuacja majątkowa, żyjesz w niedostatku,niestarcza Ci na przeżycie.
Odpowiedz
#7

Z tego co wiem to sąd żadko kiedy przyznaje takie alimenty.
Odpowiedz
#8

Są takie przypadki.. Np zona nigdy nie pracowała poświęciła się rodzinie zajmowała się domem z dziecmi a mąż np zarabiał po 7 10 tys. To jak najbardziej to spadek stopy życiowej i ma prawo otrzymać alimenty
Odpowiedz
#9

Koleżanka rozwiodła się z mężem z orzeczeniem jego winy. Ona pracuje i dostała alimenty na siebie bez problemu z powodu pogorszenia sytuacji życiowej spowodowanego rozwodem- spłata męża po podziale majątku.
Odpowiedz
#10

Ale z tego co mi wiadomo, to tylko przy orzeczeniu o winie ten pokrzywdzony wspolmalzonek moze sie ubiegac o alimenty od tego, ktory zawinil rozpadowi malzenstwa? Ale moze sie myle, nie chce wprowadzac w blad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości