Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód z orzekaniem i prawnikiem czy bez?

#1

Hej mam pytanie do tych Pań co juz sa po rozwodzie ja jestem narazie na etapie zlożenia pozwu do sadu i czekam . Mam dylemat czy dobrze zrobilam ze zlozylam z orzeczeniem o winie bo bede sie bujac z tym rozwodem dlugo chyba ze trafie na normalnego sedziego.choc wina lezy po stronie meza bo dlugi , klamstwa w ostatecznosci zostawil mnie sama ze wszystkim wiec winny jest on. Drugie pytanie jak z zasilkami na dzieci bo poki chyba nie mam orzeczenia o alimentach nic nie moge zrobic wiec czy moge wczesniej starac sie o to nim dostane rozwod.? No I trzecia sprawa czy bralyscie na sprawe adwokata ?czy same bylyscie bo w miom przypadku maz nie stawi sie na sprawe napewno. 
Odpowiedz
#2

O zabezpieczenie alimentów złóż i dostaniesz zasiłki a jak nie przekroczy to porostu jego dochody albo zanieś pozew do CPS ze jesteście w trakcie rozwodu i nie prowadzicie wspólnego gospodarstwa
Odpowiedz
#3

Ja mogę Tobie odpowiedzic z mojej perspektywy jak to wyglądało. Mój rozwód skończył się na jednej rozprawie bez orzkania o winie, mimo że miałem twarde dowody i świadków. Wiedziałem że tvaka wojna w sądzie słowo przeciwko słowu może toczyć się przez wiele lat, co nie znaczy że ty nie masz walczyć o prawdę. Jeżeli chodzi o alimenty jako odpowiedzialny mężczyzna i ojciec płaciłem świadczenie od pierwszego miesiąca na rzecz utrzymania synka nie oczekując na orzeczenie sądu, uważam to za oczywiste i obowiązek aby płacić alimenty na dzieci!!
Odpowiedz
#4

Szczerze jak chce sie udowodnić winę i nie poddac się to trzeba miec cierpliwość- u mnie bylo kilkanascie spraw, adwokat z urzędu , mimo wcześniejszej przegranej sprawy karnej pani sedzina dawala panu męzowu ex kolejne szane na wszystko co było można. Zabezpieczenia alimentów proponuje wcześniejsze. Ale jesli uparty mąż i sędzina to powodzenia w cierpliwości
Odpowiedz
#5

Co do 1. Zawsze może Pani później zmodyfikować powództwo i zmienić na rozwód bez orzekania o winie, jeśli chce się Pani szybko rozwieść. Co do 2. Proszę w pozwie wnieść o udzielenie zabezpieczenia alimentów - mąż będzie je płacił już w czasie trwania procesu. Co do 3. Jeśli mąż się nie pojawi, może Pani wnieść o wydanie wyroku zaocznego (zwłaszcza jeśli odbierał korespondencję, a nie stawiał się w Sądzie celowo).
Odpowiedz
#6

Zabezpieczenie alimentow. Zasilki? Jak ktos pracuje to nic. U mnie sprawa trwala od sierpnia 2017 do stycznia 2019. Sierpien pozew, pazdziernik 2017 zabezpieczenie aliementow, pozniej nieudane mediacje styczen 2018, maj 2018 pierwsi swiadkowie-moi 2os. i jego 1os. 3os. I ugadanie widzen bo nie widywal sie z dzieckiem. Wrzesien2018-jego swiadkowie 2os. Pazdziernik2018 badanie wiezi. Grudzien2018 ost rozprawa i nasze przesluchanie. Styczen 2019 postanowienie i koniec. Kupa nerwow ale wiedzialam,ze bedzie jego wina wiec wytrwalam w tym.
Odpowiedz
#7

(05-04-2019, )Penicza napisał(a):  Hej mam pytanie do tych Pań co juz sa po rozwodzie ja jestem narazie na etapie zlożenia pozwu do sadu i czekam . Mam dylemat czy dobrze zrobilam ze zlozylam z orzeczeniem o winie bo bede sie bujac z tym rozwodem dlugo chyba ze trafie na normalnego sedziego.choc wina lezy po stronie meza bo dlugi , klamstwa w ostatecznosci zostawil mnie sama ze wszystkim wiec winny jest on. Drugie pytanie jak z zasilkami na dzieci bo poki chyba nie mam orzeczenia o alimentach nic nie moge zrobic wiec czy moge wczesniej starac sie o to nim dostane rozwod.? No I trzecia sprawa czy bralyscie na sprawe adwokata ?czy same bylyscie bo w miom przypadku maz nie stawi sie na sprawe napewno. 

Zdecydowanie z prawnikiem. Działanie na własną rękę w takich sprawach nigdy nie przynosi nic dobrego - wiem po sobie. Warto zasięgnąć pomocy specjalisty, przy okazji mogę polecić dobrego prawnika. Krzysztof Bilski to dobry i znany adwokat działający w miastach takich jak Kraków czy Katowice. http://kancelaria-prawna-gliwice.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości