Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samodzielne pozwanie banku kredyt we frankach

#1

Witam, mam kredyt denominowany w starym kredyt banku i przymierzam się do pozwy ale niestety finansowo koszty takiego procesu są dla mnie bardzo duże. Sprawdziłem kilka kancelarii i porażka finansowa. Mam może ktoś gotowy pozew który mógłbym przerobić do swoich potrzeb?
Odpowiedz
#2

Przerobić sam to se możesz malucha na torpedę. Uwierz mi dla nieprawnika to nie jest łatwe a poza tym to nie pozew o marchewkę i wymaga jednak pewnej wiedzy co sie pisze i oszacowania żadań i ryzyk. Nie polecam przeróbek chyba że masz dużą wiedzę i rozumiesz wszystkie subtelności tego procesu.
Odpowiedz
#3

Właśnie też zastanawiam się nad uruchomieniem takiego postępowania. Jakie są koszty pozwu indywidualnego? Czy może lepiej przyłączyć się do pozwu grupowego?. Tylko nie wiem jakie są szanse pozwu grupowego bo zawsze łatwiej przyczepić się bankowi/ sądowi do rozbieżności pomiędzy indywidualnymi umowami.
Odpowiedz
#4

Pozew grupowy (wiem niestety z wlasnego doświadczenia) to raczej nie jest dobry pomysł. Dobry prawnik Ci to powtórzy i udowodni. Chyba że trafisz na super operatywną grupę, w której każdy pilnuje interesu grupy i interesuje się wszystkim na bieżąco. Jeśli grupa się nie zna na sprawie i nie umie pilnować prawnika, a przecież nie jesteśmy prawnikami, mamy prawo się nie znać, to wtedy jest szansa na komplikacje. Moja grupa przystąpiła do sporu zbiorowego w listopadzie 2016r. a w maju 2018 dowiedzieliśmy się że z naszego pozwu nici. Grupa się rozpadła i na gwałt musieliśmy szukać prawników indywidualnie, bo zaczęły nam wchodzić przedawnienia. Moim zdaniem lepiej jest iść w pozew indywidualnie, masz indywidualną opiekę, proces trwa jakieś 2 lata, więc jest szybciej (pozew grupowy składający się np. z 10 umów to jakieś 5-8 lat). Koszt indywidualnego pozwu jest stosunkowo większy, ale (pomijając gwiazdorskie kancelarie, które faktycznie żądają wielkich pieniędzy) da się znaleźć solidne kancelarie które nie żądają horrendalnych wynagrodzeń, trzeba tylko poszukać. Więc nic na hurra, zawsze się trzeba zastanowić i przemyśleć.
Odpowiedz
#5

Witam. Mogę podpytać jakie są koszty prawnika przy sprawie załatwiane indywidualnie, ile was to wyniosło, i czy sprawa zakończyła się sukcesem?
Odpowiedz
#6

Ja dopiero zaczynam indywidualnie, od maja szukałam kancelarii. Kancelarie różnie określają success fee. Złożenie pozwu to ustawowa opłata 1000zł, przy mojej wartości przedmiotu sporu (ponad 200tys) koszty zastępstwa procesowego wynoszą 10800zl (w razie wygranej do zwrotu przez str. przeciwną, w razie przegranej - Sąd moze zasądzić od pozywającego drugie tyle tytułem zwrotu dla banku). I tyle. Proces ma trwać jakieś 2 lata.
Odpowiedz
#7

Samodzielnie jest to nie możliwe. Problematyka jest zbyt skomplikowana. Lepiej poszukać dobrej kancelarii, ponegocjować cenę ewentualnie poprosić o rozbicie na raty.
Odpowiedz
#8

Samodzielnie można się wpakować w jeszcze większe tarapaty
Odpowiedz
#9

Czy jest ktoś komu samodzielnie udało się wygrać sprawę z bankiem chociaż w 1 instancji?
Odpowiedz
#10

blahahahha. Jak już samodzielnie napiszesz pozew to nam tu wrzuć. Przyda się jakiś humorystyczny akcent Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości