Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sprawa w sądzie o nabycie spadku

#1

Dzisiaj mąż miał "sprawę" w sądzie. Sprawa o nabycie spadku po mężu (ojciec mojego męża) została założona przez jego druga żonę na podstawie zostawionego Testamentu. Mój mąż mając wątpliwości, co do ważności Testamentu, wynajął prawnika, który złożył w sądzie odpowiednie pisma. Pierwsza sprawa była w grudniu, trwała z 15 min i sędzia mając za mało czasu wyznaczył termin na dłuższe posiedzenie, na dziś. Mąż pojechał do sądu, a jego prawnik nie stawił się na rozprawę. Posiedzenie trwało godzinę, wyrok ma być ogłoszony w czwartek. Mąż zapłacił prawnikowi, jeszcze w grudniu, połowę umówione go wynagrodzenia, druga połowę miał zapłacić po wyroku. Pytanie: skoro prawnik nie wywiązał się z umowy reprezentowania mojego męża czy jesteśmy upoważnieni do zapłaty całości honorarium?
Odpowiedz
#2

Upoważnieni - tak. Ale sądzę, że nie tego słowa chciałaś użyć. Zobowiązani - także. Wszakże łączy Was umowa. Niemniej proponuję dogadać się z prawnikiem, bo to, że nie stawił się na terminie jest nie w porządku, ale nie przesądza jeszcze o możliwości obniżenia wynagrodzenia. W skrajnym przypadku czeka Was ewentualny proces o nienależyte wykonanie zobowiązania, ale do tego jeszcze daleko i być może odszkodowanie, ale to jeszcze dalej i jeszcze nie ma podstaw.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości