Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Umowa z architektem, umowa o roboty budowlane

#1

Umowa z Architektem i umowa o roboty budowlane !!!Co powinna zawierać?, Jak powinna być sformułowana?, Do kogo zwrócić się o sprawdzenie poprawności - radca prawny?, biuro notarialne?, A może prawnik? Jest to pierwszy krok w budowie domu i wydaje mi się że jeden z najważniejszych aby już na początku nie popełnić gafy, niepotrzebnych kosztów i mnóstwo nerwów. 
Proszę o pomoc i informacje
Odpowiedz
#2

Radca prawny to prawnik tak samo jak i adwokat i notariusz? Odpwiadając na pytanie - najlepiej wybrać się do radcy prawnego lub adwokata
Odpowiedz
#3

Nawet nie trzeba się wybierać. Można zdalnie zlecić napisanie lub przerobienie umowy. Zwykle robią całe pakiety bo później też będzie potrzebna umowa o roboty budowlane itd tak prynajmniej było u mnie, że prawnik przygotował cały pakiet umów
Odpowiedz
#4

Pytanie tylko po co .......
Odpowiedz
#5

Hmm.. wydaje mi się że pytanie nie na miejscu. Dostałem umowę składająca się z 10 kartek A4 i z uwagi iż mam pierwszy raz doczynienia z tego typu umową a jest w niej dużo zawiłości chciałbym ją sprawdzić pod kątem dbania o własne interesy !
Odpowiedz
#6

Budowałam dla siebie 3 domki wchodziłam do biura architektonicznego z projektem mówiąc że interesuje mnie adaptacja potrzebne są takie a takie zmiany biuro w ciągu 2-3 dni odpowiadało tyle a tyle kosztować to będzie zawsze załatwiali geologa geodetę i pozwolenie na budowę nigdy żadnych problemów nie miałam
Odpowiedz
#7

W moim przypadku jest to o tyle bardziej skomplikowane iż projekt będzie indywidualny - (żadna adaptacja już dostępnego projektu) będzie to kompleks mieszkalno- wypoczynkowy i dlatego i umowa jest dość złożona ?
Odpowiedz
#8

To inna para kaloszy wynajmij adwokata radcę prawnego
Odpowiedz
#9

Projekt ma kosztować ok 45 tyś także uważam że trzeba by to z kimś omówić przed podpisaniem
Odpowiedz
#10

Pierwszy raz słyszę o umowie z architektem, większość chodzi do prawnika aby przygotować dobrą umowę o roboty budowlane
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości