Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wysokość roszczenia w pozwie - kredyt we frankach

#1

Mam jeszcze 2 pytania. Kto wam wylicza roszczenia ktore wpisujecie do pozwu. Wy/kancelaria/bank? Ja nie umiem, kancelaria tez nie umie. To wychodzi na to ze zlodziej ma wyliczyc (za pomoca reklamacji ktorej i tak nie uzna jesli chodzi o techniczne rozwiazanie) i to mam wpisac do pozwu. Czy to jest ok?

Drugie pytanie. Kancelaria twierdzi ze nie mozna za duzo wpisac do pozwu bo sad sobie wybierze co bedzie orzekal a co nie. Nie rozumiem tego, sad przeciez orzeka nie za darmo tylko za konkretna kase,kancelaria tez, a ja mam teraz rezygnowac z kilku elementow pozwu i zostac z tym na kilkadziesiad lat bo komus sie czegos nie chce?
Odpowiedz
#2

Jak rozumiem pisząc wyliczenie masz na myśli "odfrankowienie" z uwagi na klauzule abuzywne. Jak to policzyć? Zasada jest prosta. Jest prosty wzór na odsetki, jest niezbyt skomplikowany wzór na raty stałe (kapitałowo-odsetkowe). Całe "skomplikowanie" polega na prawidłowym określeniu oprocentowania, jego zmiany, określeniu czasu obowiązywania danego oprocentowania. To nie jest skomplikowane to jest bardzo czasochłonne.
Odpowiedz
#3

Jezeli po drodze byl aneks uznajacy saldo w chf to czesc kredytu byla splacana do kapitalu wyrazonego w pln, a nastepna czesc do kapitalu wyrazonego chf. To jest mega zagmatwane, ja w zyciu sie tego nie podejme, kancelaria majac wszystkie segregatory z wszystkimi aneksamy nie umie. Czyli wynika z tego ze tylko bank to zrobi. To jakis absurd. A sprawa dotyczy uniewaznienia lub pln+libor oraz jako alternatywne wiele innych abuzywnych drobniejszych spraw.
Odpowiedz
#4

Unieważnienie - nawzajem zwraca się to, co się otrzymało od drugiej strony. Wszystko jest do obliczenia, potrzebna jest tylko cierpliwość.
Odpowiedz
#5

Odfrankowanie lub unieważnienie umowy. Proponuje zmienić kancelarię. U nas wliczone wyliczenie w koszty kancelarii ( firma zewnetrzna)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości