Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobry adwokat Opole - kogo polecacie

#1

Jestem na etapie poszukiwania kancelarii adwokackiej w Opolu. Kogo polecacie aby sprawa była dobrze zrobiona i został jeszcze jakiś grosz w portfelu?

Czy spotkał się ktoś z adwokatem, który radzi nie godzić się z drugą stroną na nic? bo może ktoś z Was tego chciał?a tym bardziej cofać pozwu? Czy adwokaci nie wywierają dużej presji na swoich klientach?wiadomo każdego decyzja, ale czy oni nie zaogniają spraw dla swoich korzyści materialnych? Moja żona ma właśnie takiego adwokata
Odpowiedz
#2

Tak, mecenas mojej ex. Już dwie sprawy jej uwalilem, ale jak widać... Konflikt daje pieniądze, ugoda nie.
Odpowiedz
#3

Mój tak nie robił, wszystko co pisał, wysyłał do drugiej strony wcześniej uzgadniał ze mną, i dopiero po mojej akceptacji szło dalej. I ogólnie to chciał załagodzić bardziej
Odpowiedz
#4

Mojego ex adwokatka non stop dolewala i dolewa oliwy do ognia...
Odpowiedz
#5

Jak płacisz od całości a nie od ilości spraw to pewnie też ma jakiś wpływ
Odpowiedz
#6

Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu (Kodeks Etyki Adwokackiej) - Warto znać swoje prawa. ROZDZIAŁ V § 44 Adwokat ma obowiązek dążyć do rozstrzygnięć pozwalających zaoszczędzić klientowi kosztów oraz doradzać ugodowe zakończenie sprawy, gdy jest to uzasadnione interesem klienta. § 49 Adwokat jest obowiązany czuwać nad biegiem sprawy i informować klienta o jej postępach i wyniku. 2. Adwokat ma obowiązek poinformować klienta o wysokości honorarium lub o sposobie jego wyliczenia (np. na podstawie czasu pracy).
3. Niedopuszczalne jest zawieranie przez adwokata umowy z klientem, która przewidywałaby obowiązek zapłaty honorarium za prowadzenie sprawy uzależniony wyłącznie od ostatecznego wyniku sprawy. Adwokat może zastrzec w umowie z klientem dodatkowe honorarium za pozytywny wynik sprawy.
§ 51 Stosunek klienta do adwokata oparty jest na zaufaniu. Adwokat obowiązany jest wypowiedzieć pełnomocnictwo, gdy z okoliczności wynika, że klient stracił do niego zaufanie. Adwokat nie może nadużyć tej zasady w celu uzyskania zwolnienia z prowadzenia sprawy z urzędu.
Odpowiedz
#7

Moja mecenas jest taka. Często nie zgadza się też ze mną bo dla mnie rozwód z winy męża musi być i ona to wygra. Chętnie poznalabym nazwisko Tego adwokata. Może to ta sama osoba.
Odpowiedz
#8

To zależy. Adwokat przeważnie patrzy na chłodno, a ludzie w emocjach mogą zrobić głupoty, np pod presją partnera.
Nie mniej jednak, adwokat jest tylko pełnomocnikiem i musi robić to, czego chce klient
Odpowiedz
#9

Mój mecenas przedstawiał mi wszystkie możliwe z danej sytuacji wyjścia- nigdy niczego nie sugerował , decyzja była moja
Odpowiedz
#10

(04-03-2018, )Mainstage napisał(a):  Mój mecenas przedstawiał mi wszystkie możliwe z danej sytuacji wyjścia- nigdy niczego nie sugerował , decyzja była moja

Możesz podać namiary na tego adwokata? Jak sprawa się skończyła? Drogi jest?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości