Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria Kredyt we Frankach Katowice - śląsk

#1

Poszukuję dobrej kancelarii do reprezentacji w sprawie z bankiem. Kwestia jest taka, że 3 miesiące temu zaprzestałem płacenia rat, bank wypowiedział umowę. Okazuje się, że w mojej umowie jak chyba we wszystkich umowach kredytów CHF są klauzule które powodują, że można ją unieważnić.

1. Pytanie - którą kancelarię wybrać do pomocy w sprawie o kredyt CHF - interesują mnie kancelarie z Katowic albo Gliwic najlepiej
2. Co zrobić jakie kroki podjąć oprócz wynajęcia dobrego pranwika do tej sprawy. Jak to ogólnie wygląda po wypowiedzeniu umowy przez bank? 
3. Ile kosztuje taki prawnik? Jak wynająć kogoś tanio, czy warto skorzystać z firm które nie są kancelariami ale proponują moc frankowiczom?

W zasadzie może to być każda kancelaria adwokacka, która działa na Śląsku i ma doświadczenie w takich sprawach, jaka mnie interesuje. Wiem, że kredyty frankowe są niestety wymagające pod kątem próby dochodzenia swoich praw przed sądem. Banki do obrony swoich umów kredytowych mają armię prawników, więc musi to być pomoc prawna na najwyższym poziomie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki jeśli chodzi o wsparcie w egzekwowaniu prawa i przygotowania odpowiedniego pozwu
Odpowiedz
#2

Nie obraź się. Ja to się dziwie jedynie osobom z których banki zrobiły sobie niewolników, że biorą się za to tak późno. Przecież pozwy w sprawach kredytów CHF szły już w 2015 r. i warto było już wtedy wykorzystać przysługujące prawa, gdyż sprawy dotyczące tego, aby unieważnić umowę dotyczącą tych frankowych umów hipotecznych ciągną się długo. To jest dla mnie kompletnie nie pojęte, że ludzie nie widzą tego że są tak naprawdę niewolnikami banków! Bo jak to inaczej nazwać? Bierzesz sobie kredyt indeksowany do franka w 2008 r. na 300 tyś, 10 lat spłacasz - pracujesz, harujesz i co po 10 latach jesteś im winny 400 tyś! a mieszkanie na które brałeś kredyt jest warte 350 tyś. Więc masz dach nad głową, masz coś tam na jedzenie dosłownie jak niewolnicy bo przecież nie możesz się od tego uwolnić w inny sposób jak tylko poprzez pozwanie banku
Odpowiedz
#3

To ci się wydaje takie proste jak stoisz z boku. Po pierwsze w 2015 r. nie było jeszcze pewności, że takie sprawy o kredyty we frankach szwajcarskich można wygrać, teraz też zresztą nie ma. dodatkowo adwokaci liczą sobie bardzo duże pieniądze, za prowadzenie takiej sprawy. Jak masz taki kredyt na głowie to uwierz mi, że taki wydatek powoduje że nie masz za co kupić jedzenia. Teraz sytuacja jest podbramkowa bo jeszcze mogę zostać bezdomnym Sad To jak, ktoś słyszał o jakieś dobrej kancelarii np. z Katowic?
Odpowiedz
#4

Jestem w podobnej sytuacji - z tego co udało mi się ustalić obecnie najlepsze kancelarie do tego typu spraw to Mazur i Wspólnicy, Kancelaria adwokacka adw. Jacek Sosnowski, co ważne obie są z Warszawy, jedynie Kancelaria adw. Jacek Sosnowski mają oprócz odziału w Warszawie oddział w Gliwicach na Zwycięstwa. Ale z tego co piszą w internecie nie ma konieczności aby firma oferująca pomoc prawną była blisko domu, nie ma to większego znaczenia w tego typu sprawach. We Wrocławiu też kancelaria adwokat Paweł Borowski oferuje pomoc jeśli chodzi o kredyty we frankach szwajcarskich. Niestety nic mi na jej temat nie wiadomo. Jeśli znacie inne, dużo lepsze alternatywy, także w Katowicach, to podzielcie się proszę takimi informacjami. Moja sprawa jest dość pilna, obawiam się, że niedługo dojdzie do przedawnienia…
Odpowiedz
#5

(07-03-2018, )Wstwollf napisał(a):  Teraz sytuacja jest podbramkowa bo jeszcze mogę zostać bezdomnym Sad

To nie jest takie oczywiste jak ci się wydaje. Od wypowiedzenia umowy kredytu w chf do bezdomności to jeszcze dłuuga i cieżka droga ale dla banku. Poprzez samo wypowiedzenie umowy bank nie ma jeszcze praktycznie żadnych uprawnień - mam tu na myśli, że nie może na nas nasłać komornika, nie może cię też eksmitować. Musi uzyskać prawomocny wyrok w sądzie dopiero może coś zrobić. 

Jednak gdy bank skieruje sprawę do sądu to możesz skutecznie się bronić. Są kancelarie mocno wyspecjalizowane w tym temacie więc potrafią wykazać większość uchybień banku a jeśli już taka sprawa się zacznie to spokojnie potrwa ok 2 lat albo więcej. Pamiętaj, że wszystkie umowy kredytu we frankach szwajcarskich indeksowane i denominowane posiadają liczne klauzule niezgodne z prawem przed czym bank się w sądzie raczej nie wybroni. 

I teraz zasadniczo nie ma znaczenia czy bank wypowie umowę czy jak większość ludzi teraz zdecydujesz się po prostu pozwać bank za to, że masz w umowie zapisy zakazane przez prawo to i tak bank musi udowodnić ile tak naprawdę jesteś mu winien i dlaczego. I to jest dla banków najturniejsze bo przecież one sobie niejako same ustalają ile pozostało do spłaty w przypadku spraw kredytów we frankach szwajcarskich.

Czasem bank wypowiada umowę i jeśli widzi, że sprawa jest trudna to sprzedaje dług i dostajesz pozew od firmy windykacyjnej działającej w imieniu jakiegoś tam funduszu ale wówczas sprawa jest jeszcze łatwiejsza do wygrania - tu masz mniej więcej opisane jak to wygląda http://www.adwokatjsosnowski.pl/co-zrobi...nasz-dlug/ 

Aby taką sprawę wygrać musisz mieć jednak dobrego adwokata który przedstawi przed sądem odpowiednią argumentację. Co do dobrych kancelarii to te wskazane w poście wyżej to są najlepsze kancelarie w Polsce więc ich pomoc prawna powinna spowodować ze sprawa np. unieważnienia umowy kredytowej przebiegnie dobrze. Niestety specjalnie nie znam nic ciekawego z Katowic, musiałbyś się kierować jakimiś rankingami.
Odpowiedz
#6

Wszystko się zgadza. Warto jednak dodać jedną bardzo istotną kwestię. Jak nie płacisz rat i spodziewasz się pozwu ze strony banku to nie można czekać z działaniami do ostatniej chwili aż otrzymasz taki pozew. Sprawy związane z kredytami we frankach szwajcarskich to bardzo skomplikowane spory prawne, w których bank ma niestety sporą przewagę, dlatego warto działać wcześniej. Kilka uwag:

1. Znajdź wcześniej adwokata - po otrzymaniu pozwu twój adwokat ma 14 dni aby na niego odpowiedzieć w przypadku spraw frankowych to niewiele. Warto dać adwokatowi więcej czasu na przygotowanie się do sprawy. Tym bardziej, że nie wiesz kiedy dany pozew dostaniesz. Jedne banki pozywają po kilku tygodniach a inne po kilku miesiącach
2. Szybko wystąp do banku o pełną historię uruchomienia i spłat kredytu we frankach szwajcarskich, wraz z uwzględnieniem wszystkich prowizji i opłat dodatkowych oraz wysokością oprocentowania poszczególnych rat kapitałowo-odestkowych
3. Monitoruj czy pozew wpłynął albo zleć to prawnikowi - nie musisz czekać na list z pozwem w domu. Jeśli pozew będzie na kwotę wyższą niż 75 tyś zł to wpłynie on do właściwiego dla Twojego miejsca zamieszkania Sądu Okręgowego - wydział cywilny

Kluczowe jest wybór dobrego prawnika specjalizującego się w sprawach kredytów we frankach szwajcarskich i dostarczenie mu dokumentacji możliwie szybko aby przygotował się dobrze do sprawy.

Problemem są także ostatnie wyroki dla kredytów frankowych, które wprowadziły zamieszanie w kwestii przedawniania się takich spraw. Niby kredytobiorca powinien być w lepszej sytuacji, bo ma dłuższy okres przedawnienia, niż bank. Jednak kredytodawca ma prawo wnioskować o zmianę tych terminów, co czasem może rodzić konflikty interesów dla jednej strony. Z tego powodu takimi sprawami musi się zająć specjalista!
Odpowiedz
#7

Ja też mam kredyt we frankach szwajcarskich umowa z września 2008 r. i chciałabym z tym zrobić porządek. Tylko te cholerne kancelarie liczą sobie tak duże pieniądze, że normalny człowiek nie wyrobi Sad Gdzie szukać prawników, jakiejś solidnej kancelarii oferującej pomoc frankowiczom, która nie będzie chciała ode mnie tysięcy złotych? Nie ukrywam, że dla mnie Katowice byłyby najlepszym rozwiązaniem. Sprawę pozwu będzie pewnie prowadził lokalny sąd, a ja chcę mieć bezpośredni kontakt ze specjalistą.
Odpowiedz
#8

Nie wszystkie. Niedawno siostra zlecała. Z tych dobrych to wiadomo Mazur i Wspólnicy, Garlacz, adw. Sosnowski Jacek (kancelaria adwokacka z Gliwic) stawki ma "normalne" patrząc na konkurencje. Jest jeszcze kancelaria Oskar Miloń ale w Łodzi. Według mnie, jeśli chodzi o pomoc frankowiczom, to nie musisz szukać specjalistów od prawa blisko siebie. Większość prawników oferuje swoje wsparcie zdalne i to na naprawdę wysokim poziomie. Katowice, Łódź czy inne miasto, nie ma to większego znaczenia.
Odpowiedz
#9

Nie wiem jak to jest jak chcesz sam pozwać bank za kredyt CHF ale jeśli kredytodawca składa pozew to przecież można starać się o pełnomocnika z urzędu i jeśli faktycznie nie masz możliwości ponieść kosztów kancelarii to sąd takiego pełnomocnika powinien przydzielić
Odpowiedz
#10

Jakie ceny są w kancelarii Mazur i Wspólnicy jeśli można wiedzieć? Mam nadzieję, że nie trzeba wydawać tysięcy złotych na ich wsparcie w kwestii umów frankowych? Szukam solidnych prawników, ale zależy mi na przystępnych cenach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości