Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelarie kredyt we frankach - które polecacie

#31

(12-03-2018, )Noa_xqi napisał(a):  Ja kancearię wybierałem 2 miesiące była mocna analiza. 

Jestem na etapie poszukiwania kancelarii frankowej. W sumie nie ma znaczenia z jakiego miasta. Jestem przedstawicielem handlowy więc jestm dość mobilny. Najlepiej jednak Wrocław, Warszawa lub Katowice. Proszę o poradę które kancelarie brać pod uwagę, ewentualnie jak przeprowadzić analizę o której wspominasz. A być może nie byłoby problemem powiedzieć którą kancelarię wybrałeś, dlaczego? Będę wdzięczny za wszystkie porady, opinie i uwagi
Odpowiedz
#32

Teraz trzeba być bardzo ostrożnym podczas wyboru prawnika do sprawy frankowej. To co się dzieje na rynku to jest jakaś masakra. Prawnicy bez żadnego doświadczenia reklamują się jako eksperci od spraw kredytów frankowych, co rusz powstaje jakaś firma która chce prowadzić sprawy frankowiczów, kancelarie które wcześniej nawet nieźle prowadziły sprawy frankowe nagle robią jakieś dziwne pozwy zbiorowe frankowiczów przeciwko skarbowi państwa tylko aby nabić kasę dla siebie bo każdy zorientowany w temacie wie, że takie pozwy zbiorowe nie mają sensu na taką skalę. Angażują po 400 osób aby zgarnać grubą kasę bo doskonale wiedzą, że to jednorazowa akcja. Inni nadal proponują pozwy grupowe chociaż ostatnio były ogromne porażki w tych sprawach ale nie liczy się kasa. Inne kancelarie za swoje porażki wprost obarczają sędziów publicznie - nawet jeśli faktycznie sędzia popełnił błąd to publiczne wytykanie mu tego skończy się tragicznie dla innych klientów tej kancelarii. To zamknięte środowisko więc jak atakujesz sędziego to działasz mocno na niekorzyść swojego klienta. Ja nie wiem jak dorośli ludzie tego nie są w stanie zrozumieć i stawiają swoje ego ponad dobro klientów. Jeszcze inne kancelarie lecą na swojej opinii liczą sobie niewiarygodnie wysokie stawki a tymczasem serwują usługi średniej jakości. Tak więc nawet stare kancelarie siedzące w temacie się wysypują. Zwróć uwagę jak zlecasz sprawę czy kancelaria prowadzi tylko sprawy indywidualne a nie miesza się w żadne pozwy grupowe, czy prawnik nie ma zbyt krytycznego podejścia do sędziów oraz czy jego stawki znacząco nie odbiegają od obecnej rzeczywistości to jeszcze takie 3 porady
Odpowiedz
#33

Dzień dobry, mam kilka pytań. Myślę od ponad dwóch lat na temat założenia sprawy PKO BP. Brałem kredyt w Nordea - Habitat w czerwcu 2009 roku. Zgłosiła się do mnie kanclearia z Krakowa (Wójcik & Złotnik) oferując swoje usługi. Ja sam mieszkam i kredyt brałem w Warszawie.
Kancelarii nie ma wykazie zaufanych kancelarii prowadzących sprawy frankowe. Pytanie więc czy ktoś słyszał i może ją rekomendować? Stawki są dosyć jasne (aczkolwiek nie widziałem jeszcze umowy). Konkretnie jest to stawka minimalna zgodna z kosztami zastępstwa procesowego plus prowizja od wygrnej kwoty w wysokości 20%. I tutaj drugie pytanie kogo ewentualnie jeśli nie tę kancelarie polecicie do pozwu przeciw PKO BP i czy te stawki są rynkowe czy też nie?
Odpowiedz
#34

W Warszawie to napisz do adwokata Jacka Sosnowskiego albo jak masz więcej pieniędzy na sprawę to do Mazura
Odpowiedz
#35

Ja też jestem na etapie wyboru kancelarii do pozwu frankowego. Póki co wysłałam kilkanaście zapytań o wycenę i nadal mam mętlik w głowie kogo wybrać. Umowa z ge money z 2008 r. Chcę wybrać kancelarię jak najszybciej ale nie wiem do końca jak się za to zabrać. Cena prawnika jest ważna i chciałbym jakiegoś powiedzmy ze średniej półki ale dobrego bo na tych super najlepszych mnie nie stać. Mam pytanie o co pytać prawnika przed podpisaniem umowy - dokładnie i konkretnie, po czym poznać że jest dobry. To jak tak bardzo skomplikowane, że już na tym etapie jestem pogubiony a co dopiero będzie później.
Odpowiedz
#36

Nie ma większego sensu rozsyłać zapytań do wielu miejsc. Jest kilka sprawdzonych kancelarii obecnie i trzeba wysłać zapytanie do nich. Tylko. Dostajesz 2-3 oferty to szybciej wybierzesz niż z 20. Koniecznie sprawdź tylko przed wysłaniem, że wysyłasz zapytanie do kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Zobacz gdzie mają kancelarię, ostatnio słyszałem że za te sprawy biorą się adwokaci co dopiero zdali egzamin adwokaci i nie mają nawet swojej kancelarii tylko wynajmują biura na godziny. Popatrz aby kancelaria miała chociaż kilku adwokatów lub radców prawnych na pokładzie - dużo jest kancelarii 1 osobowych i do tego 2 aplikantów co biorą się za sprawy frankowe więc w takiej opcji wszytko może długo trwać a co gorsza na rozprawie może pojawiać się aplikant zamiast prawnika. Policz sobie dokładnie koszty, wypytaj o to prawnika, podpisz umowę która jest dla ciebie czytelna i którą rozumiesz, jeśli nie rozumiesz jakiś zapisów umowy z kancelarią poproś o wyjaśnienie. Tyle.
Odpowiedz
#37

Ważne info dla frankowiczów znalezione w sieci - cytuje

"UWAGA Frankowcy zrobieni w balona przez PKO BP!
W zeszłym tygodniu głośna była sprawa kredytobiorcy napisał, że bank mu się szczerze przyznał do zgubienia umowy kredytowej.
Nie zdążyli jej zeskanować do systemu i zgubili... Big Grin
Rozumiecie? Bank nie ma swojej kopii umowy. Czyli bank nie może udowodnić, że zawarł z człowiekiem umowę o kredyt i jaka była treść tej umowy.
A skąd wiadomo, że to nie była umowa złotówkowa z oprocentowaniem zero procent? Wink
Aby sprawdzić, czy PKO BP zagubił także Waszą frankową umowę (kto wie - może jest takich szczęściarzy więcej, skoro banksterzy z PKO BP mają taki bałagan) wystarczy złożyć wniosek o udostępnienie do wglądu w oddziale kopii umowy przechowywanej przez bank np. celem sprawdzenia zgodności złożonych podpisów.
Jeśli bank zacznie coś kręcić że nie udostępni bo cośtam, to być może właśnie jesteście kolejnymi szczęściarzami i wtedy trzeba drążyć temat..."
Odpowiedz
#38

Jedna osoba miała szczęście i tyle. Nie liczył bym na farta. Natomiast pozywanie banków jak najbardziej trzeba. Setki spraw korzystnie rozstrzygniętych pokazują, że cały proceder był nie uczciwy
Odpowiedz
#39

(12-03-2018, )Noa_xqi napisał(a):  Mam kilka uwag które dla niektórych mogą być bezcenne.

Cały czas słyszy się, że ktoś wygrywa a kto inny przegrywa. W większości przypadków jest to zrzucane na sędziów ale jak dokładnie przeanalizujesz sytuacje to zobaczysz, że niektórzy po prostu powierzyli sprawy złym prawnikom. Niestety linia orzecznicza nie jest jeszcze do końca ukształtowana i prowadzenie spraw frankowych to jest nadal sztuka. Niestety jest to też duża liczba spraw na które czają się prawnicy dlatego coraz więcej kancelarii podaje się jako specjalistów od spraw frankowych. Aby załapać klientów konkurują niską ceną. Pytanie czy warto powierzać " operację na otwartym sercu" komuś kto ją zrobi najtaniej i najszybciej czy lepiej zlecić to specjaliście który przeprowadził takich operacji już setki. Decyzja podejmuje każdy z nas ale tak jak wspomniałem a początku później okazuje się, że pacjent umarł i niestety sytuacja jest już nie do odratowania - TO TYLE JEŚLI CHODZI O WYBÓR NAJTAŃSZEJ KANCELARII. Nie mówię jednak, że wybór najdroższej to najlepsza droga. Są 2 lub 3 kancelarie które mocno promują się w mediach a później liczą sobie wyjątkowo wysokie stawki - nie jest to koniecznie powiązane z wyższą jakością usług. Tak więc potrzeba tutaj przy wyborze kierować się rozsądkiem.


LISTA SPRAWDZONYCH KANCELARII - stworzona jakiś czas temu i tutaj ciekawostka, lista ta po prostu zawiera kancelarie które robiły sprawy frankowe w 2014 r. ktoś po prostu wpisał w internecie KANCELARIE FRANKOWE i wypisał kancelarie. Jedne z nich okazały się bardzo dobre, inne średnie jeszcze inne słabe a jeszcze inne na początku sprawy robiły dobrze a teraz lecą na opinii i robią sprawy nie poszerzając nawet swojej argumentacji w pozwach. Wysyłając zapytania do wszystkich kancelarii z listy i wybierając kancelarię która proponuje najniższą cenę z pewnością nie będzie to dobry wybór. 

Wybierając kancelarię do sprawy frankowej warto dokładnie przeanalizować temat, wiadomo często nie ma na to czasu bo przedawnienie itd ale warto też poczytać o przedawnieniu bo to nie jest wcale tak, że upłynie jakiś termin i nic nie będziemy mogli zrobić

Ja kancearię wybierałem 2 miesiące była mocna analiza. Chociaż na początku przyznam się szczerze, że też chciałem wybrać kancelarię na zasadzie która zrobi taniej. Trafiłem jednak na człowieka z mojej firmy który właśnie tak zlecił sprawę i po wszystkim bardzo tego żałował. Kancelaria której powierzył sprawę bardzo go zawiodła i w trakcie sprawy musiał zmienić prawnika co jest bardzo złym rozwiązaniem ale niektórzy nie mają wyjścia. 


Warto chwilę pomyśleć nad tą sprawą to zaprocentuje poczuciem spokoju po zleceniu sprawy

(02-14-2019, )azarza napisał(a):  
(12-03-2018, )Noa_xqi napisał(a):  Napisałam do Pana maila, nie wiem czy dojdzie.

Czy mogę zapytać, którą kancelarie Pan wybrał i jak się dotychczas sprawdza - obecnie stoję przed wyborem jednej z trzech kancelarii w Warszawie, podobno wiodące.

Dziękuję i pozdrawiam



Mam kilka uwag które dla niektórych mogą być bezcenne.

Cały czas słyszy się, że ktoś wygrywa a kto inny przegrywa. W większości przypadków jest to zrzucane na sędziów ale jak dokładnie przeanalizujesz sytuacje to zobaczysz, że niektórzy po prostu powierzyli sprawy złym prawnikom. Niestety linia orzecznicza nie jest jeszcze do końca ukształtowana i prowadzenie spraw frankowych to jest nadal sztuka. Niestety jest to też duża liczba spraw na które czają się prawnicy dlatego coraz więcej kancelarii podaje się jako specjalistów od spraw frankowych. Aby załapać klientów konkurują niską ceną. Pytanie czy warto powierzać " operację na otwartym sercu" komuś kto ją zrobi najtaniej i najszybciej czy lepiej zlecić to specjaliście który przeprowadził takich operacji już setki. Decyzja podejmuje każdy z nas ale tak jak wspomniałem a początku później okazuje się, że pacjent umarł i niestety sytuacja jest już nie do odratowania - TO TYLE JEŚLI CHODZI O WYBÓR NAJTAŃSZEJ KANCELARII. Nie mówię jednak, że wybór najdroższej to najlepsza droga. Są 2 lub 3 kancelarie które mocno promują się w mediach a później liczą sobie wyjątkowo wysokie stawki - nie jest to koniecznie powiązane z wyższą jakością usług. Tak więc potrzeba tutaj przy wyborze kierować się rozsądkiem.


LISTA SPRAWDZONYCH KANCELARII - stworzona jakiś czas temu i tutaj ciekawostka, lista ta po prostu zawiera kancelarie które robiły sprawy frankowe w 2014 r. ktoś po prostu wpisał w internecie KANCELARIE FRANKOWE i wypisał kancelarie. Jedne z nich okazały się bardzo dobre, inne średnie jeszcze inne słabe a jeszcze inne na początku sprawy robiły dobrze a teraz lecą na opinii i robią sprawy nie poszerzając nawet swojej argumentacji w pozwach. Wysyłając zapytania do wszystkich kancelarii z listy i wybierając kancelarię która proponuje najniższą cenę z pewnością nie będzie to dobry wybór. 

Wybierając kancelarię do sprawy frankowej warto dokładnie przeanalizować temat, wiadomo często nie ma na to czasu bo przedawnienie itd ale warto też poczytać o przedawnieniu bo to nie jest wcale tak, że upłynie jakiś termin i nic nie będziemy mogli zrobić

Ja kancearię wybierałem 2 miesiące była mocna analiza. Chociaż na początku przyznam się szczerze, że też chciałem wybrać kancelarię na zasadzie która zrobi taniej. Trafiłem jednak na człowieka z mojej firmy który właśnie tak zlecił sprawę i po wszystkim bardzo tego żałował. Kancelaria której powierzył sprawę bardzo go zawiodła i w trakcie sprawy musiał zmienić prawnika co jest bardzo złym rozwiązaniem ale niektórzy nie mają wyjścia. 


Warto chwilę pomyśleć nad tą sprawą to zaprocentuje poczuciem spokoju po zleceniu sprawy
Odpowiedz
#40

Zapraszam do kontaktu z kancelarią, która specjalizuje się w tym temacie:
Kancelaria Adwokacka Tomasz Piróg Katowice http://adwokat-katowice.biz
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości