Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsługa prawa firm transportowych

#1

Witam, Szef zlecił mi zlokalizowanie dobrej kancelarii która ma doświadczenie w obsłudze prawnej firm transportowych czy  może ktoś ma jakieś sprawdzone namiary. Chodzi mi o kogoś bardzo sprawdzonego bo z firmy która nas obsługuje obecnie nie jesteśmy zadowoleni.
Odpowiedz
#2

Mam trochę doświadczenia w transporcie i w firmach które oferują obsługę prawną firm transportowych. Trafić na dobrą firmę jest trudno a właściwie nie ma dobrych firm. Jak widzisz "kancelarie" która jest sp. z o.o. albo zamiast adwokatów i radców prawnch są stanowiska typu prawnik. specjalista ds transportu, prawnik specjalista ds prawa przewozowego to sobie daj spokój. Są to zwykle prawnicy po studiach bez większego praktycznego doświadczenia. Na początku może to wyglądać i dobrze ale po 2-3 miesiącach zobaczysz o czym mówię a nawet szybciej jeśli zdarzy się jakaś trudniejsza sprawa w sądzie.

Chcesz dobrej obsługi prawnej szukasz adwokata lub radcy prawnego który specjalizuje się w obsłudze prawnej firm transportowych. Ma konkretną specjalizację i zajmuje się tą tematyką. Kancelarii tego typu nie ma wiele ale są.

Kluczowa sprawa to oczywiście wynagrodzenie. Firmy o których pisałem na początku wezmą mało a adwokat lub radca prawny będzie chciał więcej. Jak jest w transporcie wszyscy wiemy, prawnik rzecz zbędą i ma być koniecznie tanio, szefa nie przekonasz aby płacić drożej a jak weźmiecie firmę tanią i przyjdzie co do czego to będzie, że zła firma dlatego jest jak jest. Ale jeśli masz opcję przekonać szefa na obsługę przez kancelarię adwokacką lub radcowską to polecam
Odpowiedz
#3

Mieliśmy taką firmę do obsługi i kompletnie nie dawała rady dlatego teraz szukamy sprawdzonego. Masz może namiary na jakiegoś adwokata albo radcę prawnego od tych spraw?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości