Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelarie frankowe Kraków

#1

Postanowiłem zlozyc pozew przeciwko mBankowi. Zgłosiłem sie do dwoch kancelarii w Krakowie które podobno specjalizują się w kredytach frankowych i pomagają w sądach frankowiczom. Niestety kontakt utrudniony ( delikatnie powiedziane - odpowiedzi na maile co 2 tygodnie, zdawkowe, pisane chyba przez aplikantów...., w sumie mam wrażenie ze nie zależy im na klientach....A jak tak jest na początku to nie chcę myśleć co będzie później. Możecie polecic kancelarie prawne, które profesjonalnie podchodzą do klientów i spraw zwiazanych z kredytem w chf? 
Odpowiedz
#2

Jak takie mają podejście na początku to później będziesz się prosił przez rok na napisanie i złożenie pozwu a później jeszcze będziesz czekał 1,5 roku na termin sprawy. Niestety teraz sporo osób decyduje się pozwać banki i terminy się wydłużają
Odpowiedz
#3

Dobre kancelarie są zapracowane. Nic nie poradzisz jest ich mało 3 w Warszawie, może 1-2 w Krakowie tak naprawdę, 2 we Wrocławiu - wszyscy do nich piszą a wielu jeszcze zleca pozew. Nikt nie chce iść do nowicjuszy tylko wszyscy do starej gwardii która temat ma obcykany a banki też już wiedzą, że łatwo nie będzie więc im te sprawy idą lepiej. Ale jak masz atak przez taką ilość klientów to nawet najlepiej zorganizowana kancelaria nie będzie ci pisała referatów co drugi dzień na maila zanim nie jesteś ich klientem a później pewnie także nie
Odpowiedz
#4

Ja wszystko rozumiem ale pozostaje kwestia przedawienia i kancelaria ciśnie mnie o dokumenty które są niezbędne natychmiast. Oraganizuje im wszystko w pocie czoła w 1 dzień wrzucam na wetransfer a później widzę, że przez 2 tygodnie nawet nikt dokumentów nie pobrał to chyba to jest nie poważne nie. Dajcie proszę namiary na kogoś dobrego z tej czołówki kancelarii ale którzy mają dobre podejście do klienta albo jak mają za dużo spraw frankowych to napiszą -słuchaj człowieku mamy dużo spraw nie wyrabiamy odpiszemy za 2 tygodnie poczekaj. To rozumiem wtedy czekam ale termin to jest termin a słowo to słowo i koniec
Odpowiedz
#5

Nie ma sensu ograniczać się do Krakowa zwłaszcza, że 2 najlepsze w Polsce kancelarie od tematów frankowych są z Warszawy
Odpowiedz
#6

Zacytuje tu mój wpis z innego wątku ale pasuje jak znalazł

"2 najlepsze kancelarie w Polsce to

- Mazur i Wspólnicy ( Warszawa )
- Kancelaria adwokacka adw. Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni ( Warszawa )

Masz kredyt we frankach w pierwszej kolejności piszesz lub dzwonisz do nich. Sporo osób poleca także Barbarę Garlacz ( Warszawa ) , adw. Pawła Borowskiego ( Wrocław )

Zajmują się sprawami od lat, mają doświadczenie. W tych sprawach się nie ryzykuje wyboru kogoś nie sprawdzonego, średnio sprawdzonego lub kancelarii frankowej która robi fajne wrażenie w internecie ale tak naprawdę pozwy frankowe piszą od 2 miesięcy. Nie wybiera się kancelarii tyko dlatego, że jest tania bo później może wyjść bardzo drogo - jeśli przegrasz sprawę a z kancelarią która nie zna się a rzeczy to jest bardzo prawdopodobne ( ostatnio nawet było kilka takich sytuacji ) to czekają cie spore koszty a do apelacji na pewno nie weźmiesz już dobrej kancelarii frankowej bo oni zastrzegają wszędzie, że nie biorą spraw po innych. To jest tylko moje zdanie ale warto to przemyśleć. Mam nadzieję, że komuś pomoże"

Koniec cytatu
Odpowiedz
#7

Moim zdaniem albo Sosnowski lub Mazur
Odpowiedz
#8

(10-28-2018, )Macwujek napisał(a):  Ja wszystko rozumiem ale pozostaje kwestia przedawienia i kancelaria ciśnie mnie o dokumenty które są niezbędne natychmiast. Oraganizuje im wszystko w pocie czoła w 1 dzień wrzucam na wetransfer a później widzę, że przez 2 tygodnie nawet nikt dokumentów nie pobrał to chyba to jest nie poważne nie.

Dla mnie sprawa jest jasna i oczywista @Macwujek, jeśli prawnik nie ma czasu na to, aby praktycznie z marszu zajac się konkretną sprawą swojego klienta, to powinien po prostu o tym poinformować. Uważam, że nie jest zadnym tłumaczeniem to, że kancelarie frankowe są zawalone pracą. Jeśli nie ostrzegają swoich klientów, to znaczy, że nie są godne zaufania.
Moim zdaniem powinieneś po prostu obdzwonić kilku polecanych prawników nie koniecznie z Krakowa. Zamykanie się do lokalizacji jedynie swojego miasta w sprawie frankowej jest już błędem. Informuj o terminach i podkreślaj, że zależy Ci na szybkiej reakcji związanej z Twoim kredytem w CHF.
Natomiast spójrz na sytuacje realnie. Jak widzisz kancelarii polecanych jest mało a osób, których interesuje pomoc na wysokim poziomie duża więc nie licz na to, że jakiś prawnik natychmiast zajmie się obsługą twojej sprawy. Nawet bardzo dobrze zorganizowana kancelaria frankowa musi mieć na to 2-3 dni bo już nawet pomijając samo przejrzenie umowy frankowej i zapoznanie się ze stanem faktycznym to chwila ale też muszą zrobić wstępne obliczenia. Natmiast jeśli prawnik nie informuje albo nawet informuje, że na podjęcie tematu samego zapoznania się z twoją sprawą potrzebuje 2 tygodnie to już wiesz, że coś jest nie tak i później może być tylko ciekawiej. Z doświadczenia wiem, że organizacja pracy jeszcze przed zleceniem sprawy daje obraz późniejszej współpracy
Odpowiedz
#9

Ja bym w krakowie nie pozywał. Jak coś to w Warszawie. A w takim wypadku kancelaria też z Warszawy
Odpowiedz
#10

Jak tam wam teraz idą te sprawy frankowe? Jakieś rady dla nowych odnośnie pozywania i kancelarii ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości