Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ADWOKAT ALIMENTY ( prawo rodzinne )WROCŁAW

#11

Do alimentów to ma sie tak, ze liczą sie uzasadnione potrzeby alimentowanego i możliwości (a nie zarobki) zobowiązanego. Nie skupiaj sie na tym ile eks zarabia. Policz koszty na dziecko. Podziel i wnieś o tę sumę.
Odpowiedz
#12

Dokładnie. Mój eks mąż też załatwił sobie najniższą z mozliwych, a sesina mu powiedziala wprost iz jest silny i zdrowy, jak mial sile splodzic to i zapracowac na dziecko powinien
Odpowiedz
#13

Zarobki rowniez sie licza, dziecko ma prawo zyc na poziomie takim jak rodzic.
Odpowiedz
#14

(04-14-2018, )Dinadano napisał(a):  Zarobki rowniez sie licza, dziecko ma prawo zyc na poziomie takim jak rodzic.

Ale nie kosztem drugiego rodzica bo np matka chce by dziecki chodzilo w markowych rzeczach i ojciec ma dawac na to kase
Odpowiedz
#15

Jak dysproporcja jest znacząca to powinno żyć z tym rodzicem, który mu ten poziom zapewnia. W Polsce do zarobków sąd sie nie odnosi. Sąd bazuje na mozliwosciach zarobkowych. Jeśli zarobki pokrywają sie z możliwościami, wtedy sąd je "uznaje" za wiarygodne.
Odpowiedz
#16

Do pozwu jako załącznik dołączysz ogloszenia z ofertami pracy w jego zawodzie. Sąd zobaczy ile może zarobić. W PL też niejeden ma najniższą krajową oficjalnie i dostaje alimenty 700zł
Odpowiedz
#17

Beda patrzeć na średnia zarobków w Niemczech i jego możliwości zarobkowe a nie to co na papierku.
Odpowiedz
#18

idz z mężem na ugodę , zaproponuj kwotę , i czy będzie tyle w stanie płacić
Odpowiedz
#19

ze mnie to się smieli że ja głupia 600 zł co to jest ? a ja mi wystarczy bo my mamy niepełnosprawną córkę , ale alimenty są 500 plus jest , dodatki dla dziecka niepełnosprawnego są ? czemu mam ojcu niszczyć życie , chcąc niewiadomo jakich alimentów w imię czego , żeby się mścić , na dziecko mam tyle żemi wystarczy , a sama na siebie to ja zarobie
Odpowiedz
#20

Skąd wy czasami te kwoty bierzecie np na 4 letnie dziecko 800zl to co będzie jak to dziecko będzie mieć 14 lat ????? 3200zl ???? jpr kosmos jakiś
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości