Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ADWOKAT ALIMENTY ( prawo rodzinne )WROCŁAW

#21

(04-14-2018, )Westword napisał(a):  Skąd wy czasami te kwoty bierzecie np na 4 letnie dziecko 800zl to co będzie jak to dziecko będzie mieć 14 lat ????? 3200zl ???? jpr kosmos jakiś

A CO NIE? DOBRY ADWOKAT ZAŁATWI
Odpowiedz
#22

to zalezy ile ojciec spędza czasu z dzieckiem, u mnie jest stosunek 80/20 i mam przyznane 1000zł.
Odpowiedz
#23

Wysokość alimentów  zależy od zarobków, stopy życiowej, czasu spędzanego z dzieckiem przez rodzica zobowiązanego do alimentów. Od wielu czynników. W przypadku dobrze sytuowanych rodziców alimenty sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Jeżeli rodzina żyła na wysokim poziomie, albo rodzic zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych na takim poziomie żyje i ma wysokie możliwości zarobkowe i majątkowe, to znaczne wydatki na dziecko nie dziwią. Prywatne przedszkola, szkoły, dodatkowe zajęcia drogie wyjazdy wakacyjne, markowa odzież i obuwie. Bo czemu nie skoro ich stać.
Odpowiedz
#24

To nie działa tak, że każdy z rodziców wnosi wkład finansowy po 50%. Udział rodzica który nie sprawuje bieżącej pieczy nad dzieckiem wylicza się biorąc pod uwagę jego osobiste starania o wychowanie i utrzymanie dziecka, czyli ile czasu poświęca dziecku, jego stopę życiową, możliwości zarobkowe i majątkowe itd. W sytuacji jeżeli to głównie na jednym rodzicu spoczywa wychowanie dziecka i sprawowanie nad nim pieczy, zasadne jest aby drugi rodzic w większym stopniu pokrywał koszty utrzymania dziecka.
Odpowiedz
#25

Jeśli w sądzie wyskoczysz z tekstem że nie masz czasu na pracę bo dziećmi się zajmujesz to polegniesz na pirrwszym pytaniu...teraz każdy przypadek jest traktowany indywidualnie a kobiety są pod. .lupą. . zwłaszcza te pseudo...większość zależy od dostarczonych papierów, przesłuchania świadków/stron etc etc. .
Odpowiedz
#26

Ja jestem na etapie ściągania alimentów zagranicznych i powiem, że to masakra. Papierki i papierki dostaje do wypełnienia. W Polsce dostajesz odsetki ,a zagranica wpłaca to vo zskegle i bieżące.
Odpowiedz
#27

W de jest tabela duseldorfska o najniższych kwotach alimentow. Jeśli on nie płaci to należą się pieniądze z unterhaltvorschlus ale to tylko pod warunkiem że dziecko mieszka w de. Jeśli dziecko mieszka w pl to nie zrobisz nic
Odpowiedz
#28

Myślę, że dostanie pieniądze. Jeśli jest na świadczeniach wtedy nie.
Odpowiedz
#29

Jak on w de ona w pl to lepiej się dogadać bo co z tego jak mu zasadza np 1000zl a on nie będzie płacił ile.czasu załatwiania papierologi ściągnąć zagraniczne alimenty sprawa za sprawą czasami warto mieć mniej i mieć pewne i spokój niżeli walczyć o kwoty z kosmosu i zostać z niczym
Odpowiedz
#30

Dziecko jest w pl wiec z polskiego funduszu należą się alimenty!!! Niemcy nie mają nic do tego a to ile dostanie zależy czy udowodni mu ile zarabia... pamiętajmy też ze koszty utrzymania w de i w pl znacząco się roznia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości