Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelarie kredyt we frankach - które polecacie

#81

Bardzo fajny wątek na tym forum. Baardzo wiele bardzo przydatnych informacji dla frankowiczów! Dziękuję za taką wymianę informacji. Ja mam jeszcze pytania jakie zapisy w umowach kancelarii frankowych Państwo negocjowali oraz na co zwracać uwagę już podczas podpisywania umowy? To by była dla mnie bardzo cenna wiedza
Odpowiedz
#82

Przeszukując internet za slowem Kredyty frankowe Kancelaria Wrocław trafiłem na to forum i wątek i wiem już którą kancelarie we Wrocławiu warto wybrać. Nasuwa mi się jednak teraz po przeczytaniu wpisu czy obecnie warto jednak pozwać we Wrocławiu czy może jednak w Warszawie mino wszytko. A jeśli nie pozywam we Wrocławiu to czy warto brać kancelarię z Wrocławia do sprawy w stolicy? Jak wy to kalkulowaliście i gdzie prowadzicie swoje sprawy?
Odpowiedz
#83

Akurat Wrocław i Warszawa mają dość podobne orzecznictwo. Mając do wyboru Wrocław i wybraną dobrą kancelarię chyba lepiej pozwać lokalnie. Warszawa jest teraz zasypywana średnio podali ok 1000 nowych spraw frankowiczów miesięcznie więc teoretycznie we Wrocławiu sprawa może się skończyć wcześniej, ale to tylko teoria. We Wrocławiu masz jednego dobrego adwokata co nie bierze sucess fee a w Warszawie chyba wszystkie kancelarie liczą sobie premie za wygraną. Tak więc możesz też policzyć koszty prowadzenia sprawy. We Wrocławiu może wyjść trochę taniej. To jest oczywiście stan na dziś dzień. Może się okazać międzyczasie, że we Wrocławiu też przybywa dużo spraw więc czasowo i tak trzeba się nastawić czy tu czy tu na 3 lata procesu
Odpowiedz
#84

Orzecznictwo jest ok ale dane pochodzą od dobrych kancelarii które wygrywają z bankami. Natomiast nie ma pełnych danych bo jak np: spółki przegrywają sprawy to nie publikują tych informacji tylko czasem wychodzi to na jaw jak dobra kancelaria zgodzi się przejąć po spółce sprawę i uda się uchylić wyrok w 2 instancji to wtedy wiemy. Tak więc tutaj trzeba wyjaśnić, że 90% spraw to wygrywają najlepsze kancelarie z początkowej listy dobrych kancelarii frankowych. Nawet nie wszystkie z nich bo cześć też nie publikuje nic. A jak się ogólnie ma sytuacja to do końca nie wiadomo. Z oficjalnych statystyk ktoś tylko wyciągnął listę prwomocnych wyroków z sądu w Warszawie i tam było coś, że 96 na 104 sprawy były wygrane przez frankowiczów. Ale to też tylko 1 sąd.
Odpowiedz
#85

(07-29-2020, )KODACK napisał(a):  Orzecznictwo jest ok ale dane pochodzą od dobrych kancelarii które wygrywają z bankami. Natomiast nie ma pełnych danych bo jak np: spółki przegrywają sprawy to nie publikują tych informacji tylko czasem wychodzi to na jaw jak dobra kancelaria zgodzi się przejąć po spółce sprawę i uda się uchylić wyrok w 2 instancji to wtedy wiemy. Tak więc tutaj trzeba wyjaśnić, że 90% spraw to wygrywają najlepsze kancelarie z początkowej listy dobrych kancelarii frankowych. Nawet nie wszystkie z nich bo cześć też nie publikuje nic. A jak się ogólnie ma sytuacja to do końca nie wiadomo. Z oficjalnych statystyk ktoś tylko wyciągnął listę prwomocnych wyroków z sądu w Warszawie i tam było coś, że 96 na 104 sprawy były wygrane przez frankowiczów. Ale to też tylko 1 sąd.

Ale jaki wniosek z tego? To, że jak pozew do sądu to tylko z dobrym prawnikiem? Każdy kto choć trochę przykłada się do analizy tematu wie to od dawna. A sam fakt przedstawiania tytułów w stylu 90% spraw frankowych wygranych w lipcu 2020 r. także uważam za szkodliwy bo tylko ułatwia pracę handlowców firm, które przyjmują sprawy i się dopiero na nich uczą albo największym ich sukcesem jest nakaz zapłaty w sprawie frankowej. Natomiast zestawienie spraw prawomocnych z sądu z Warszawy jest super wiadomością. Są to perwnie sprawy które toczyły się od 2015/2016 r. więc w większości pewnie to wygrane tylko kilku kancelarii ale jak widać mając dobrego prawnika można być w miarę spokojnym o wynik
Odpowiedz
#86

(07-21-2020, )Gesslerr napisał(a):  Akurat Wrocław i Warszawa mają dość podobne orzecznictwo. 

no akurat o wrocławskim sądzie apelacyjnym to opinie są różne... ale okręg i rejon sprzyja frankowiczom. Warszawa na cóż doświadczona ale podobno już zapchana wiec i czas procedowania może być bardzo długi. W innych miastach to loteria bo albo trafi się sędziego doświadczonego albo nie. A dla sędziego co na chf się nie zna to taka sprawa to przeprawa i droga w nieznane.
Odpowiedz
#87

Mam ofertę bezpośrednio od kancelarii radcy prawnego co specjalizuje się w sprawach frankowych. Ale jak patrze teraz i czytam opinie to okazuje się, że współpracuje on z bardzo wieloma spółkami które brzydko mówiąc "naganiają" mu klientów. A przed takimi spółkami wszędzie się ostrzega. Na ale tak jak mówię ja akurat bym miała umowę bezpośrednio z tym radcą prawnym. Co uważacie? Czy zawarcie takiej umowy z taką kancelarią już bezpośrednio jest ok?
Odpowiedz
#88

(08-22-2020, )Sonia kaszubna napisał(a):  Mam ofertę bezpośrednio od kancelarii radcy prawnego co specjalizuje się w sprawach frankowych. Ale jak patrze teraz i czytam opinie to okazuje się, że współpracuje on z bardzo wieloma spółkami które brzydko mówiąc "naganiają" mu klientów. A przed takimi spółkami wszędzie się ostrzega. Na ale tak jak mówię ja akurat bym miała umowę bezpośrednio z tym radcą prawnym. Co uważacie? Czy zawarcie takiej umowy z taką kancelarią już bezpośrednio jest ok?

Faktycznie jest sporo takich kancelarii teraz. Nawet stowarzyszenie frankowiczów promuje kancelarie które korzystają z pomocy pośredników albo same zakładają sobie spółki aby docierać do klientów. W samym docieraniu do klientów nie ma nic złego gorzej, że te kancelarie przepuszczają sprawy przez spółki aby chronić się w razie złego prowadzenia sprawy albo co gorsza aby móc kasować od klientów większe premie. Widział…am umowy kilku takich kancelarii oraz ich właścicieli i zawsze czuć tam kombinatorstwo. Jeśli ktoś zaczyna w ten sposób to z pewności nie ma co się mu pchać w ramiona skoro jest sporo normalnie funkcjonujących adwokatów i radców prawnych od spraw frankowiczów
Odpowiedz
#89

Dokładnie te kancelarie narażają się na hejt gdyby wyszło jak doją klientów a jak przepuszczą przes spółke to oni są super a ewentualnie spółka zła. A, że spółka jest na kumpla lub żone to już inna sprawa. Zresztą bez różnicy - kancelaria korzysta ze spółek lub innych form pozyskania klientów przez handlowców to znaczy, że jest to SŁABA kancelaria frankowa i trzeba dać spokój. Dobre kancelarie adwokatów czy radców co sprawy potrafią prowadzić nie potrzebują takiej reklamy - klienci sami widzą co się dzieje i polecają. Dlatego jeśli widzę płatną reklam na fb jakiejś spółki co niby pomaga frankowiczom to wiem, że trzeba od nich trzymać się jak najdalej
Odpowiedz
#90

Jak macie rozliczany procent od wygranej w Waszych umowach? Czy jakaś kancelaria w zamian za wyższy procent jest w stanie dać gwarancje zwrotu kosztów strony przeciwnej w razie przegranej lub za większy procent zobowiązać się do prowadzenia za darmo innych spraw jeśli bank pozwie nas po wygranej np o bezumowne korzystanie z kapitału? Szukam dobrej kancelarii która daje jakieś gwarancje a nie tylko bierze kase i cała odpowiedzialność spoczywa na naszej głowie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości